Sypialnia to bardzo ważne miejsce w naszym domu. Jest to pomieszczenie, w którym wypoczywamy. Jego aranżacja powinna więc być dobrze przemyślana. Rozwiązaniem, które w sypialni sprawdzi się bardzo dobrze jest garderoba. Osób, które dysponują odpowiednio dużą powierzchnią jest jednak niewiele. Jaką więc szafę wybrać do sypialni, aby mieć odpowiednio dużo miejsca do przechowywania?

Po co nam szafa w sypialni?

Niezbędnym meblem w sypialni jest oczywiście łóżko. Ale w pomieszczeniu tym potrzebna jest nam także szafa. W ustawionej w sypialni szafie będziemy przechowywać nie tylko swoje ubrania (także te, których o danej porze nie nosimy), jak też pościel, dodatkowe koce, a nawet ręczniki. Z uwagi na dużą ilość rzeczy, które będziemy przechowywać w szafie w sypialni, powinniśmy wybrać taką, która jest pojemna. Oczywiście liczy się nie tylko pojemność szafy, ale także jej gabaryty. Na zakupach pamiętajmy, że w małym pomieszczeniu nie zmieści się szeroka i głęboka szafa.

sypialnia-szafa-w-zabudowie

Jaką szafę wybrać: wolnostojącą czy w zabudowie?

Oba te rozwiązania mają wiele zalet. Zaletą szafy wolnostojącej jest to, że możemy ustawić ją w dowolnym miejscu sypialni. Umożliwi nam to bezproblemową zmianę aranżacji sypialni. Wolnostojąca szafa to rozwiązanie idealne dla osób, które lubią często zmieniać położenie mebli i wystrój w swoim mieszkaniu. Szafy wolnostojące nie należą jednak do zbyt pojemnych. Do tego możliwości modyfikacji ich wnętrza jest bardzo niewiele. Przed tradycyjną szafą wolnostojącą musi też zostać trochę wolnego miejsca niezbędnego do otwarcia jej drzwi.

nowoczesna-sypialnia-szafa-w-zabudowie

Lepszym rozwiązaniem jest więc szafa w zabudowie. Tego typu szafa ma na pewno większą pojemność niż szafa wolnostojąca. Do tego jej wnętrze możemy dowolnie modyfikować, dzięki czemu idealnie dostosujemy je do własnych potrzeb i oczekiwań. Szafa w zabudowie zostanie wykonana na nasze indywidualne zamówienie. A to oznacza, że tylko od nas zależy, ile znajdzie się w niej półek, a ile miejsca zostanie przeznaczone do przechowywania sukienek, koszul, marynarek. Sami też podejmiemy decyzję, jakie fronty chcemy mieć w szafie. Bardzo dobrym pomysłem jest szafa, która ma lustrzane fronty. Taka szafa idealnie sprawdzi się w małej sypialni, gdyż optycznie trochę ją powiększy. Oczywiście lustra to tylko jedna z propozycji. Decydując się na szafę w zabudowie, możemy wybierać wśród mnóstwa materiałów, z których mogą zostać wykonane fronty naszej szafy. Dobranie szafy wykonywanej na zamówienie tak, aby pasowała do stylu naszej sypialni, wcale nie jest tak trudne jak mogłoby się wydawać, zwłaszcza gdy można liczyć na doradców ze sklepu Komandor – specjalistów w dziedzinie szaf na wymiar.

Szafa w sypialni to – obok łóżka – mebel, którego w tym pomieszczeniu nie może zabraknąć. Rozwiązaniem godnym polecenia jest wykonywana na indywidualne zamówienie szafa w zabudowie. 

Kategorie: Poradnik

Dodaj komentarz