Garderoba jako oddzielna przestrzeń, w której możemy przechowywać ubrania, buty i rozmaite dodatki to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Nie zawsze jednak dysponujemy oddzielnym pomieszczeniem. W takim przypadku warto rozważyć wykonanie garderoby w przedpokoju. Na co należy wówczas zwrócić uwagę?

Odrębne garderoby nie bez powodu cieszą się coraz większą popularnością. Pozwalają na ograniczenie nadmiaru mebli w mieszkaniu, a jednocześnie zapewniają miejsce, w którym możemy dowolnie segregować nie tylko ubrania, ale również dodatki i buty. Dzięki garderobie w naszej odzieży wreszcie zapanuje ład i porządek.

Miejsce dla każdego

Chcąc urządzić garderobę w przedpokoju, należy przede wszystkim mieć na uwadze ergonomię. Z uwagi na to, że ma ona zastąpić szafę, warto zadbać o to, aby każdy z domowników miał w niej swoją półkę. Chodzi o to, żeby nie mieszać ze sobą rzeczy kilku osób. Istotnie utrudniłoby to korzystanie z garderoby. Koniecznie trzeba zadbać także o to, aby w garderobie nie zabrakło rozmaitych szuflad, drążków i wieszaków. Im będzie ich więcej, tym łatwiej będzie nam zaprowadzić porządek w naszych rzeczach.

Pamiętaj o oświetleniu

Decydując się na garderobę – czy to w przedpokoju czy na przykład w sypialni – nie można pominąć kwestii oświetlenia. Ten na pozór nieistotny dodatek sprawi, że bez trudu znajdziemy w naszej garderobie to, co aktualnie jest nam potrzebne. Oświetlenie ogólne to jednak nie wszystko, na co warto postawić. Dobrym rozwiązaniem okazuje się również montaż oświetlenia punktowego, które należy rozmieścić tak, aby podświetlić najważniejszy rejony garderoby.

Mniej znaczy więcej

Urządzając garderobę w przedpokoju, warto pamiętać, że w przypadku tego elementu w naszym mieszkaniu liczy się przede wszystkim praktyczność i użyteczność. Oznacza to, że idealnie sprawdza się zasada „mniej znaczy więcej”. Celem nie jest uzyskanie spektakularnego efektu wizualnego, ale praktycznego schowka na ubrania, z którego korzystanie będzie wygodne i sprawne.

Dopasowanie do miejsca

Aby garderoba nie szpeciła mieszkania i nie zajmowała nam niepotrzebnie miejsca, najlepiej zdecydować się na taką, którą wykonana jest na wymiar. Jeśli w naszym przedpokoju znajduje się na przykład wnęka, warto zagospodarować ją właśnie garderobą. Ta na wymiar maksymalnie wykorzysta przestrzeń, a jednocześnie będzie doskonałym uzupełnieniem wnętrza.

Garderoba w przedpokoju to naprawdę świetny pomysł, jeśli mamy dość kilku szaf w naszym domu, które ustawione są w różnych pomieszczeniach. Warto jednak pamiętać, aby jej zaprojektowanie powierzyć fachowcom – https://www.komandor-krakow.com/oferta/garderoby/.

Kategorie: Poradnik

Dodaj komentarz