Najważniejszym meblem w sypialni jest oczywiście łóżko. Współcześnie mamy do wyboru mnóstwo modeli, spośród których każdy może znaleźć taki, który mu się spodoba i odpowie na jego zapotrzebowanie. Wybierając ten najbardziej odpowiedni, warto wziąć pod uwagę nie tylko aspekt estetyczny, ale też funkcjonalny. Pod tym względem dużą popularnością cieszą się łóżka wyposażone w szuflady. Dlaczego zakup takiego mebla to dobry pomysł?

Dodatkowa przestrzeń do przechowywania

Osoby, które mieszkają w mieszkaniach o małym metrażu, ale także osoby mieszkające w domach jednorodzinnych, często narzekają na niewystarczającą ilość miejsca do przechowywania. W takiej sytuacji łóżko z szufladami jest idealnym rozwiązaniem. Szuflady pod łóżkiem mogą służyć między innymi do trzymania pościeli – to jedno z ich najczęstszych zastosowań. Można wykorzystać je także jako miejsce na sezonową odzież, obrusy, firanki, a nawet ozdoby choinkowe. Wszystko zależy od naszych potrzeb i pomysłów.

Łatwiej zadbać o porządek

Posiadając w sypialni łóżko z szufladami, dużo łatwiej nam będzie utrzymać w tym pomieszczeniu porządek, ponieważ wszystkie niepotrzebne przedmioty mogą w łatwy sposób zniknąć z pola widzenia. Łóżko z szufladami sprawdza się szczególnie dobrze w pokojach nastolatków, którzy niekoniecznie dbają o to, aby w ich pokoju panował ład i porządek.

Jakie łóżko z szufladami wybrać?

Producenci łóżek z szufladami proponują nam nie tylko różne rozwiązania dotyczące rozmieszczenia szuflad (łóżko może mieć jedną lub dwie szuflady), ale także ich wyposażenia w różne mechanizmy otwierania. W sprzedaży dostępne są modele z następującymi systemami: do podnoszenia, wysuwnym, przesuwnym, na zawiasach. Pierwszy typ, czyli łóżka wyposażone w system do podnoszenia szuflad, są oferowane przez producentów zdecydowanie najczęściej. Głównie ze względu na to, że w przeciwieństwie do systemów przesuwnych, nie wymagają one wolnej przestrzeni pod łóżkiem. Jeśli więc dysponujemy w sypialni małą ilością miejsca, dobrym rozwiązaniem jest łóżko z systemem do podnoszenia.

Podczas zakupu łóżka (nie tylko tego z szufladami, ale każdego innego) musimy wziąć pod uwagę zarówno wymiary mebla, jak i wielkość pomieszczenia. Pamiętajmy też o tym, że łóżko powinno nam służyć przez co najmniej kilka lat. Warto więc wybrać produkt wykonany w sposób solidny, z wykorzystaniem materiałów wysokiej jakości. Właśnie takie łóżka oferuje nasz sklep Komandor – https://www.komandor-krakow.com/oferta/lozka/.

Łóżko z szufladami to bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie. Wybór takiego mebla warto rozważyć szczególnie wówczas, gdy potrzebujemy dodatkowych schowków w swoim domu lub mieszkaniu. Wybierając łóżko z szufladami, zwróćmy uwagę na ich liczbę oraz na sposób otwierania. Do małych pomieszczeń najlepszym rozwiązaniem jest łóżko wyposażone w mechanizm podnoszący. Lżej otwierają się szuflady z mechanizmem wysuwnym lub przesuwnym.

Kategorie: Artykuły

Dodaj komentarz