W każdej sypialni – bez względu na to, w jakim stylu została ona urządzona – najważniejszym elementem wyposażenia jest łóżko. Wybierając je, trzeba pamiętać, że w dużej mierze to właśnie ono będzie dyktowało charakter pomieszczenia. Podpowiadamy, jakie łóżka będą najbardziej odpowiednie, jeśli zdecydowaliśmy się na sypialnię nowoczesną.

Zanim zdecydujemy o tym, jaki styl łóżka odpowiada nam najbardziej, powinniśmy dokładnie sprecyzować swoje potrzeby w tym zakresie. Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad tym, jak szerokie powinno być łóżko. Jeśli ma ono być przeznaczone dla jednej osoby, zalecana szerokość to dziewięćdziesiąt centymetrów. W przypadku dwóch osób absolutne minimum to sto czterdzieści centymetrów. Jeżeli przed snem lubisz czytać, świetnie sprawdzi się model wyposażony w miękkie wezgłowie.

Styl glamour

W ostatnim czasie cieszy się naprawdę ogromną popularnością. Jeśli sypialnia ma przywodzić na myśl odrobinę luksusu, dobrym wyborem będzie łóżko mające wysoki tapicerowany zagłówek. Warto poszukać modelu, w którym został on wykonany z miękkiej w dotyku welurowej wełny. Najlepsze kolory? Taki model łóżka pięknie prezentuje się w barwach ciemnej czekolady, czerni, grafitowej szarości, a także głębokiego fioletu. Oczywiście nie można później zapomnieć o dodatkach w postaci odpowiednio dobranej narzuty oraz poduszek.

Dla miłośników natury

Producenci mają naprawdę wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o łóżka idealnie wpisujące się chociażby w nurty skandynawskie, które obecnie są bardzo popularne. Świetnym wyborem okazuje się być model z litego drewna wyróżniający się prostą formą. Takie łóżka najlepiej połączyć z narzutami i poszewkami z naturalnych materiałów, na przykład lnu. W efekcie cała aranżacja nabierze wyjątkowego charakteru.

Nowoczesność z nutką romantyzmu

Myli się ten, kto sądzi, że nowoczesna sypialnia nie może być pomieszczeniem romantycznym. Jeśli chcemy połączyć nowoczesność z romantyzmem, warto postawić na łóżko kute. Może ono nawet mieć stylizowaną formę. Warto pamiętać, że obecnie połączenie nowoczesności z elementami dawnymi, starymi jest naprawdę na czasie i daje świetny efekt wizualny.

Sypialnia minimalistyczna

To trend, który w ostatnim czasie święci prawdziwe tryumfy. Jeśli decydujemy się postawić na minimalizm, najlepiej zdecydować się na łóżko fornirowane. Doskonałym dopełnieniem całości będzie gładka narzuta w stonowanym kolorze.

W pięknie urządzonej sypialni odpoczywa się zdecydowanie lepiej. Dlatego nie warto wyboru łóżka i dodatkowych elementów traktować po macoszemu. Eksperci z naszego sklepu chętnie pomogą podjąć decyzję. Zapraszamy do składania zamówień na łóżka na wymiar Komandor – https://www.komandor-krakow.com/oferta/lozka/.

Kategorie: Poradnik

Dodaj komentarz