Odrębna garderoba w mieszkaniu to świetne rozwiązanie, które zapewnia ogromny komfort na co dzień. Wiele osób uważa, że posiada jednak zbyt małe M, aby pozwolić sobie na osobne pomieszczenie na odzież i obuwie. Tymczasem okazuje się, że odrobina wyobraźni wystarczy, aby nawet w małym mieszkaniu udało się wydzielić miejsce na garderobę.

Garderoba dawno już przestała być luksusem, na który mogą pozwolić sobie tylko właściciele dużych domów i wielometrażowych mieszkań. Nawet niewielka sprawia, że ubrania przechowywane są w należytym porządku. Dzięki garderobie każda rzecz ma swoje ustalone miejsce. Nie trzeba już nerwowo upychać kolejnych swetrów w szafce znajdującej się w pokoju dziennym ani spędzać długich minut porannych na szukaniu odpowiednich ubrań do pracy.

Duża szafa w sypialni

Dobrym rozwiązaniem dla niewielkich mieszkań okazuje się być naprawdę pojemna szafa w sypialni. Taki mebel świetnie zastąpi odrębną garderobę. Aby mieć pewność, że będzie ona wygodna w użytkowaniu, warto postawić na model wykonany na zamówienie. Nie tylko zostanie wówczas idealnie wpasowany w miejsce, które mamy do dyspozycji. Rozkład półek, szuflad i schowków może zostać dopasowany do indywidualnych potrzeb. Możemy więc zamówić szafę z dużą liczbą półek albo z miejscem do zawieszenia ubrań na drążkach. Jedyne, o czym trzeba pamiętać to głębokość szafy– żeby ubrania nie mięły się i swobodnie mieściły w szafie, zadbajmy o to, aby wynosiła przynajmniej sześćdziesiąt centymetrów. Warto również postawić na przesuwne drzwi. Dzięki temu nie będziemy niepotrzebnie zajmować powierzchni i zapewnimy sobie łatwy dostęp do swoich rzeczy.

Zagospodaruj przedpokój

W wielu mieszkaniach w bloku znajduje się dość przestronny przedpokój, który można wykorzystać na wydzielenie garderoby. W tym celu najlepiej postawić na obszerną szafę. Doskonałym wyborem będzie oczywiście ta na wymiar, która idealnie wykorzysta przestrzeń, jaką mamy do dyspozycji. Decydując się na garderobę w takiej formie, koniecznie należy dokładnie przemyśleć układ zarówno półek, drążków, jak i szuflad. Świetnym rozwiązaniem jest wbudowane w szafę oświetlenie. Mogą to być halogeny, równie dobrze sprawdzi się także listwa LED. 

Garderoba w małym mieszkaniu nie jest nieosiągalna. Należy jednak pamiętać, aby zaplanować ją rozsądnie. Dzięki temu odzież i akcesoria zgromadzone zostaną w jednym miejscu, każda rzecz będzie miała swoją półkę, a my nie będziemy tracić czasu na znalezienie bluzki czy sweterka odpowiednich do stylizacji na dany dzień. Meble na wymiar to przyjaciele użytkowników małych mieszkań. Dzięki nim nawet na niewielkim metrażu możemy wygospodarować funkcjonalną przestrzeń do przechowywania odzieży.

Kategorie: Poradnik

Dodaj komentarz