Niejeden właściciel mieszkania boryka się z wnęką, która znajduje się pod schodami, pod oknem bądź w ścianie. Często wydaje nam się, że taka przestrzeń to najzwyczajniej w świecie zmarnowanie cennej powierzchni. Tymczasem okazuje się, że wnękę można wykorzystać, naprawdę ciekawie ją aranżując.

Jaką rolę może pełnić wnęka znajdująca się w mieszkaniu?

Okazuje się, że wnęki mogą pełnić szereg funkcji. To, na co się zdecydujemy, uzależnione jest od naszych indywidualnych potrzeb. Wnęka świetnie sprawdza się w roli dodatkowego miejsca do przechowywania. Można ją zaaranżować tak, że stanie się doskonałym elementem dekoracyjnym naszego domu. Jeśli właściwie zaplanujemy jej wykorzystanie, ułatwi nam również organizację przestrzeni.

Wnęka jako miejsce do pracy

Jeśli wnęka ma odpowiednie rozmiary, a my często pracujemy w domu, możemy zorganizować w niej mini biuro. Wystarczy wstawić pasujące biurko bądź zamontować blat. Na ścianie umieszczamy wówczas najróżniejsze półki i kontenery, tworząc miejsce na książki, dokumenty czy materiały biurowe. Decydując się na takie rozwiązanie, nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu.

Wnęka jako spiżarnia

To chyba najczęstszy sposób wykorzystania wnęki. Na spiżarnię aranżujemy zarówno wnęki w kuchni, jak i te, które znajdują się pod schodami. Wystarczy wykonać estetyczne półki, aby w wygodny sposób przechowywać kompoty, kiszonki czy marynaty. W tak zrobionej spiżarni ustawić można również pojemniki z mąką, kaszą czy makaronem.

Wnęka jako biblioteka

To niemniej popularny sposób wykorzystania wnęki jak ten, który opisaliśmy powyżej. Decydując się na umieszczenie we wnęce biblioteki, musimy zatroszczyć się o szereg półek, na których ustawimy książki. To świetny pomysł dla wszystkich miłośników literatury, których kolekcja książek nieustannie się powiększa.

Wnęka jako garderoba

Jeśli wnęka jest wystarczająco duża, warto rozważyć zorganizowanie w niej garderoby. W takim przypadku dobrze jest zdecydować się na meble wykonane na zamówienie – https://www.komandor-krakow.com/. Trzeba się zatroszczyć nie tylko o estetyczne drzwiczki, które ukryją to, co w środku, ale również szereg półek, szuflad, a także drążków. Wystarczy urządzić we wnęce garderobę, aby skończyły się problemy z porządkowaniem ubrań.

Kategorie: Artykuły

Dodaj komentarz