Bardzo często w naszych domach brakuje nam cennego miejsca. Z drugiej zaś strony nierzadko nie wykorzystujemy przestrzeni, która znajduje się pod schodami. Ma ona nietypowy kształt i bardzo często wydaje nam się, że nie da się jej odpowiednio zaaranżować. To błędne przekonanie. Przy odrobinie wyobraźni przestrzeń pod schodami możemy zagospodarować w bardzo ciekawy, praktyczny i funkcjonalny sposób.

Kącik do pracy

Coraz więcej osób decyduje się na pracę zdalną. Nie brakuje też tych, którzy zmuszeni są zabierać pracę ze sobą do domu. W każdej z tych sytuacji przyda się osobny kącik do pracy wydzielony w naszym mieszkaniu. Można w tym celu wykorzystać przestrzeń, która znajduje się pod schodami. Zwykle bez problemu zmieści się tam biurko i fotel. Z uwagi na ograniczony dostęp naturalnego światła musimy pamiętać o tym, aby urządzony pod schodami kącik do pracy odpowiednio doświetlić. Aby mini-gabinet był jeszcze bardziej przytulny, pomalujmy go jasnymi, pastelowymi farbami.

Pojemna szafa

Przestrzeń pod schodami idealnie nadaje się do wykorzystania jako szafa. Oczywiście nie uda nam się kupić gotowych szafek, które będą idealnie pasować pod schody, ale warto pokusić się o ich zamówienie na wymiar – https://www.komandor-krakow.com/oferta/szafy/. Dobrze zaprojektowana szafa pod schodami może okazać się naprawdę bardzo pojemna. Wykonana na zamówienie elegancka zabudowa nie przytłoczy wnętrza, a my zyskamy całkiem sporo miejsca do przechowywania. Wielu z naszych klientów skorzystało już z tego rozwiązania – trzymają pod schodami zimowe kurtki i płaszcze, obuwie sezonowe, a także koce, ręczniki czy pościel, zależnie od zapotrzebowania. Nasi projektanci chętnie doradzą, jak maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i wkomponować szafę pod schodami tak, by pasowała do pozostałych elementów aranżacji wnętrza.

Biblioteka

To kolejny pomysł na wykorzystanie wolnej przestrzeni pod schodami. Podobnie jak w przypadku szafy, regały możemy zamówić na wymiar. W ten sposób pod schodami zmieścimy całkiem spory księgozbiór. Jeśli dysponujemy miejscem, w pobliżu regału z książkami możemy ustawić stół i krzesła albo wygodny fotel.

Dodatkowy kącik wypoczynkowy

Pod schodami możemy urządzić również kącik wypoczynkowy. Jego aranżacja jest naprawdę bardzo prosta. Wystarczy w tym miejscu ustawić wygodną kanapę oraz stolik kawowy. Powstanie w ten sposób komfortowa strefa relaksu. Urządzając kącik wypoczynkowy pod schodami, zyskamy też więcej przestrzeni w pokoju dziennym.

W wielu domach i mieszkaniach dwupoziomowych marnuje się miejsce pod schodami, tymczasem jest to przestrzeń, którą przy odrobinie kreatywności można funkcjonalnie i przytulnie zagospodarować. Mamy nadzieję, że tych kilka pomysłów przekona Was do jej wykorzystania.

Kategorie: Artykuły

Dodaj komentarz