Nasi milusińscy raczej nie dysponują oddzielną sypialnią, więc urządzając dla nich pokój, należy wydzielić w nim strefę zabawową, przeznaczoną do nauki (jeśli nasze dziecko jest w wieku szkolnym) oraz sypialnianą. Wybór łóżeczek dziecięcych jest obecnie ogromny. Pojawia się w związku z tym pytanie, jaki model wybrać. Przygotowaliśmy mini poradnik, który może pomóc w podjęciu najlepszej decyzji.

Po pierwsze, materiał

Tym, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze łóżka dla dziecka jest oczywiście materiał, z którego je wykonano. Świetnym wyborem okazuje się być drewno, które charakteryzuje się wyjątkową trwałością, choć do popularnych rozwiązań należy także płyta laminowana. Może być dopasowana do pozostałych mebli w pokoju albo stanowić odrębny, spójny kolorystycznie element wyposażenia wnętrza. Szczególnie dla małych dzieci warto szukać modelu bez ostrych kantów. Jeśli zostało ono pomalowane bądź polakierowane, należy zapytać o użyte do tego celu środki. Muszą one posiadać odpowiednie atesty. Dzięki temu będziemy pewni, że łóżko jest dla dziecka w pełni bezpieczne.

Dopasowane do potrzeb i wymagań dziecka

Błędem, który popełnia wielu rodziców jest kierowanie się przy wyborze mebli do pokoju dziecięcego własnym gustem. O ile sprawdza się to w przypadku najmłodszych pociech, o tyle dla kilkulatków niekoniecznie. Warto, aby dziecko mogło wypowiedzieć się na temat tego, jakie są jego oczekiwania. Jeśli dziewczynka nie chce mieć łóżka w różowym kolorze, nie uszczęśliwiajmy jej na siłę. Niech sama wybierze taki, który odpowiada jej najbardziej. W sklepie Komandor możliwości jest całe mnóstwo. Wykonujemy między innymi meble na wymiar udekorowane kolorowymi grafikami albo fotografiami malucha.

Dopasowane do wieku dziecka

Przy zakupie łóżka dziecięcego koniecznie trzeba wziąć pod uwagę wiek pociechy. Chodzi tu przede wszystkim o komfort i bezpieczeństwo użytkownika. Źle dopasowany rozmiar łóżka może sprawić, że dziecko nie będzie się wysypiało, a także wpłynąć niekorzystnie na jego kręgosłup. Ciekawą propozycją są łóżka „rosnące” wraz z naszymi dziećmi. Ich konstrukcja jest dość prosta i pozbawiona elementów, które sprawiałyby, że łóżko jest odpowiednie wyłącznie dla danej grupy wiekowej.

A może łóżko piętrowe?

Jeśli jeden pokój dzieli dwójka rodzeństwa, dobrym rozwiązaniem okazuje się być łóżko piętrowe. Nie zajmie ono wiele miejsca, a dla dzieci może być prawdziwą frajdą. Obecnie dostępne są modele nie tylko z drabinkami, ale również zjeżdżalniami, które sprawiają, że pociechy jeszcze chętniej korzystają z takiego łóżka.

Łóżko to jeden z najważniejszych mebli w pokoju dziecięcym. Chcąc kupić to naprawdę dobre, warto mieć na uwadze powyższe wskazówki. Pomogą one w znalezieniu łóżka idealnego. Poradę uzyskacie także w naszym salonie, zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą na stronie https://www.komandor-krakow.com/oferta/lozka/.

Kategorie: Poradnik

Dodaj komentarz