Styl skandynawski już dawno podbił serca nie tylko architektów wnętrz, ale również właścicieli mieszkań i domów. Zachwyca pełnym uroku minimalizmem. Początkowo w stylu skandynawskim urządzaliśmy głównie salony i kuchnie. Dzisiaj zdobywa on również inne wnętrza, w tym garderoby. Wnętrza, które utrzymane są w białej kolorystyce i w których dominuje drewno, zachwycają elegancją, spokojem, a także – wbrew temu, co wydaje się wielu osobom – niezwykłą przytulnością. Zobaczmy, jak urządzić garderobę zgodnie z zasadami stylu skandynawskiego.

Wnętrza w stylu skandynawskim to przede wszystkim naturalność oraz uporządkowanie. Nie ma w nich miejsca na chaos i nieprzewidziane rozwiązania. Decydując się na urządzenie garderoby, bazując na tym, co preferują mieszkańcy północy, należy pamiętać, że wszystko musi mieć swoje miejsce. Tym, czego we wnętrzu w stylu skandynawskim po prostu nie może zabraknąć, jest pojemna szafa.

Jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej?

Tym, co bez wątpienia warto zastosować w garderobie urządzonej w stylu skandynawskim, są bezramowe drzwi przesuwne. Stanowią one doskonały przykład tego, jak z powodzeniem można łączyć nowoczesność z prostotą i minimalizmem. Ciekawą propozycją do skandynawskiej garderoby są również drzwi o fakturze naturalnego drewna.

Jakie kolory?

Bez względu na to, czy w stylu skandynawskim decydujemy się urządzić sypialnię, salon czy garderobę, należy pamiętać o odpowiednim doborze kolorów. Podstawą jest oczywiście biel, bardzo charakterystyczna dla wnętrz zaaranżowanych w tym klimacie. Warto dodać, że jest to kolor ponadczasowy i niezwykle uniwersalny. Do tego dochodzą wszystkie odcienie szarości i delikatne brązy. W efekcie powstanie niezwykle elegancka, stylowa całość.

Miejsce do przechowywania

Dobrze urządzona garderoba to przede wszystkim wiele do miejsc do przechowywania ubrań, butów i torebek. Najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na profesjonalnie wykonaną garderobę na wymiar, w której znajdą się systemy do przechowywania. Idealnie sprawdzają się chociażby rozmaite kosze, drążki na buty na obcasach, a także półki, na których można ustawić płaskie obuwie. Warto dodać, że ostateczny rodzaj półek, a także ich wygląd można ustalić indywidualnie w momencie składania zamówienia. Szczegóły naszej oferty w tym zakresie dostępne są pod adresem https://www.komandor-krakow.com/oferta/garderoby/.

Coraz więcej właścicieli mieszkań i domów decyduje się na urządzenie garderoby. To rozwiązanie, które pozwala zachować porządek w pozostałych pomieszczeniach. Jeśli chcesz cieszyć się garderobą wyjątkową, elegancką, schludną, postaw na styl skandynawski. To bez wątpienia świetny wybór.

Kategorie: Artykuły

Dodaj komentarz