Garderoba znajdująca się na poddaszu ze skosami to bez wątpienia ogromne wyzwanie. Skosy – mimo tego, że nierzadko wyglądają naprawdę bardzo dobrze – znacząco ograniczają wolną przestrzeń. Nie znaczy to jednak, że garderoba znajdująca się na poddaszu nie może być zarówno estetyczna, jak i funkcjonalna. 

Szafa na zamówienie

Najlepszym rozwiązaniem dla osób chcących urządzić garderobę na poddaszu ze skosami jest szafa na zamówienie. Decydując się na takie rozwiązanie, możemy być pewni, że przestrzeń, jaką mamy do dyspozycji wykorzystamy w sposób maksymalny. Szafa zostanie perfekcyjnie wpasowana w przestrzeń, jaką dysponujemy. Co więcej, osoba tworząca projekt wykona go tak, aby idealnie odpowiadał naszym oczekiwaniom. W szafie takiej zaplanować można miejsce na:

  • długie ubrania, które powiesić trzeba na wieszakach – zalicza się do nich sukienki, spódnice, ale również garnitury;
  • obuwie;
  • torebki;
  • koszule i bluzki;
  • drobne akcesoria.

Aby powiesić długie ubrania, pod skosem wystarczy wygospodarowanie niespełna stu trzydziestu centymetrów. Miejsce pod skosem można wykorzystać również na szuflady, a także półki, na których można umieścić niewielkie pojemniki. Idealnie nadają się one do układania skarpet czy bielizny.  Na półkach można również ułożyć swetry, koszulki, a także spodnie dżinsowe. Miłośnicy nowoczesnych rozwiązań mogą postawić na półki wysuwane. Korzysta się z nich niezwykle wygodnie. Aby wyjąć sweter leżący na końcu półki, nie trzeba się schylać. Wystarczy wysunąć półkę i sięgnąć po to, co aktualnie jest nam potrzebne.

Dlaczego szafa na zamówienie to dobry wybór?

Szafa na wymiar w przypadku garderoby na poddaszu ze skosami to przede wszystkim gwarancja maksymalnego wykorzystania przestrzeni – wspomnieliśmy o tym wyżej. To jednak nie wszystkie plusy. Taka szafa może zostać zaprojektowana tak, aby idealnie wpisywała się w nasze oczekiwania, a nawet liczbę osób, które będą z niej korzystać. Nawet najlepiej wykonana szafa gotowa nie zapewni nam takiego komfortu. Plusem szafy na wymiar jest również możliwość wyboru materiału, a także koloru. Tym samym można taką szafę doskonale dopasować do wystroju sypialni czy garderoby.

Garderoba to marzenie wielu osób. Ci, którzy mają sypialnię na poddaszu ze skosami nie muszą się martwić – w tym miejscu również można wykonać funkcjonalną, estetyczną garderobę. Świetnym rozwiązaniem, które przybliżyliśmy w naszym artykule jest szafa na wymiar. Warto jej wykonanie zlecić fachowcom, którzy zaprojektują ją tak, aby idealnie wpisywała się w indywidualne potrzeby i oczekiwania.


Kategorie: Poradnik

Dodaj komentarz