Praca w domu cieszy się coraz większą popularnością. Mnóstwo osób decyduje się na wygospodarowanie w mieszkaniu pomieszczenia, w którym możliwe będzie wykonywanie obowiązków zawodowych. Trzeba jednak zrobić to w sposób, który zapewni komfort pracy. Jak w związku z tym urządzić domowy gabinet? Kilka wskazówek prezentujemy w dzisiejszym tekście.

Biurko i szafa na miarę potrzeb

To, na jakie rozwiązania się zdecydujemy, jest w dużej mierze uzależnione od naszych indywidualnych potrzeb, a także funkcji, jakie domowe biuro ma spełniać. Niezależnie od charakteru naszych obowiązków, do zakupów, których zdecydowanie nie da się uniknąć, zaliczają się oczywiście biurko oraz krzesło. Obecnie znaleźć można szeroki wybór ciekawych mebli, które sprawią, że gabinet będzie prezentował się naprawdę świetnie. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup biurka na wymiar. Wówczas mamy pewność, że zostanie ono idealnie dopasowane do przestrzeni, jaką dysponujemy.

Tym, co równie przydatne w domowym gabinecie są szafy, w których można przechowywać różnego rodzaju dokumenty. Strzałem w dziesiątkę są indywidualnie zaprojektowane szafy na wymiar. Dlaczego? Podobnie jak w przypadku biurka, gwarantują one maksymalnie funkcjonalne wykorzystanie powierzchni. Rozmiar szafy możemy dopasować do szerokości ściany, przez co nie zmarnuje się ani kawałek dostępnej przestrzeni. Jeśli w pomieszczeniu znajdują się jakieś wnęki, szafa na wymiar wykorzysta je doskonale. Tak samo sprawa ma się ze skosami. W gabinecie zorganizowanym na poddaszu możliwe jest zabudowanie tych pozornie nieprzydatnych miejsc, w których niski sufit nie pozwala na postawienie mebli i sprzętów w standardowych rozmiarach. Zamawiając szafę na wymiar w firmie Komandor, można samodzielnie zdecydować o jej projekcie – tak, aby zmieściły się w niej wszystkie potrzebne akcesoria do pracy w domu.

Drzwi przesuwne do gabinetu

Nie zawsze dysponujemy osobnym pomieszczeniem, w którym możemy urządzić domowy gabinet. Alternatywnym rozwiązaniem jest wydzielenie przestrzeni do pracy z innego, wystarczająco dużego pokoju, na przykład salonu, sypialni albo przestronnego holu. Wówczas idealnie sprawdzą się drzwi przesuwne na wymiar, które oddzielą nowo powstały gabinet od reszty mieszkania. Zajmą zdecydowanie mniej miejsca niż drzwi klasyczne, a odpowiednio dopasowane kolorystycznie pozostaną dyskretnym i spójnym z otoczeniem przejściem do gabinetu.

Jak widać, zorganizowanie w domu miejsca do pracy zdalnej nie jest tak trudne jak mogłoby się wydawać. Często wystarczy kilka wnętrzarskich sztuczek, które w połączeniu z zamówieniem mebli na wymiar potrafią wyczarować bardzo wygodną i funkcjonalną przestrzeń do działania.

Kategorie: Poradnik

Dodaj komentarz