Większość właścicieli domów decyduje się na praktyczne oddzielnie sypialni od garderoby. To dobre rozwiązanie, które pozwala ukryć ubrania, obuwie i dodatki znajdujące się w szafach. Ciekawym rozwiązaniem, które sprawdzi się zarówno w przestronnych, jak i niewielkich pomieszczeniach są drzwi przesuwne.

Drzwi przesuwne są wyjątkowo funkcjonalnym rozwiązaniem. Ich zastosowania pozwala na oddzielenie pomieszczeń od siebie, a jednocześnie nie zabiera niepotrzebnie wolnej przestrzeni. Idealnie sprawdzają się zarówno w przypadku mieszkań urządzonych nowocześnie, jak i tych, w których postawiono na styl tradycyjny.

Różne rodzaje drzwi przesuwnych

Chcąc oddzielić sypialnię od garderoby za pomocą drzwi przesuwnych, można zdecydować się na drzwi naścienne lub chowane w ścianie. Warto również pamiętać o tym, że oferowane obecnie drzwi przesuwne różnią się pod względem materiału, z jakiego je wykonano. Dostępne są te z płyt, PCV, szkła, a także drewna. Dostępne są drzwi przesuwne jedno- oraz dwuskrzydłowe.

Dlaczego drzwi przesuwne między sypialnią a garderobą to dobry wybór?

Drzwi przesuwne oddzielające sypialnię od garderoby to rozwiązanie niezwykle ergonomiczne. Jest niezastąpione zwłaszcza wówczas, gdy mieszkanie ma niewielki metraż i liczy się każdy centymetr powierzchni. Jeśli sypialnia z garderobą znajdują się na poddaszu, trudno o lepsze rozwiązanie. Nie oznacza to jednak, że drzwi przesuwnych nie można wykorzystać w przestronnych wnętrzach. Wówczas nie ograniczają możliwości aranżacyjnych. Nie wpływają w żaden sposób negatywnie na otwarty plan mieszkania.

Drzwi przesuwne można bez przeszkód montować nawet wszędzie tam, gdzie istniałoby ryzyko blokowania z innymi drzwiami. Poleca się je też do wszystkich mieszkań i domów, w których mieszkają osoby niepełnosprawne. Brak progu, a także wygoda obsługi sprawiają, że nawet osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim bez problemu poradzi sobie z samodzielnym przemieszczeniem się między sypialnią a garderobą. 

Kolejną zaletą drzwi przesuwnych, która przemawia za ich wykorzystaniem, jest możliwość montażu bez względu na to, na jakim etapie wykończenia znajduje się dom. Wystarczy jedynie dostosować sposób montażu do tego, czy ściany są już wykonane, jak szeroki otwór drzwiowy mamy do dyspozycji, a także jak dużo miejsca na odsunięcie drzwi posiadamy.

Drzwi przesuwne to najlepszy sposób na oddzielenie garderoby od sypialni. Nie zajmują cennego miejsca, otwiera się je bez zbędnego wysiłku. Do tego można zamówić model o szerokości idealnie dopasowanej do pomieszczenia.

Kategorie: Poradnik

Dodaj komentarz