Garderoby i szafy zamykane drzwiami przesuwnymi pojawiły się w naszym kraju kilkanaście lat temu. Błyskawicznie zaczęły cieszyć się ogromną popularnością, gdyż rozwiązanie to ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim drzwi przesuwne pozwalają zaoszczędzić mnóstwo miejsca. Szafa zamykana w ten sposób jest więc idealnym rozwiązaniem do małych mieszkań w bloku. Okazuje się jednak, że drzwi przesuwne jako zamknięcie szafy czy garderoby to nie jedyne możliwości ich zastosowania. Zobaczmy, jak jeszcze możemy je wykorzystać. 

Jako ścianka działowa

W sprzedaży są obecnie bardzo różne rodzaje drzwi przesuwnych. Dzięki temu można wykorzystać je nie tylko jako zamknięcie szafy czy garderoby. Wybierając drzwi przesuwne bezramowe, będziemy mogli wykorzystać je do podziału pomieszczenia na poszczególne strefy. Od pewnego czasu rośnie popularność pracy zdalnej. Lekkie bezramowe drzwi przesuwne doskonale sprawdzą się do wydzielenia kącika do pracy. Trochę cięższą konstrukcją charakteryzują się klasyczne drzwi przesuwne w ramie. Ten model także możemy wykorzystać do podziału pomieszczenia. Tego typu drzwi świetnie zastąpią tradycyjną, murowaną czy zbudowaną z płyt gipsowo-kartonowych ściankę działową.

Dzięki drzwiom przesuwnym można podzielić duże pomieszczenie na dwa mniejsze. W dużym pokoju możemy dzięki nim stworzyć nie tylko wspomniany już kącik do pracy, ale także wygospodarować miejsce na sypialnię czy jadalnię. Drzwi przesuwne to opcja dla osób, które niekoniecznie przekonane są do otwartej kuchni, ale też nie nie do końca odpowiada im kuchnia zamknięta. Dzięki naszemu rozwiązaniu mogą mieć kuchnię, która – w zależności od potrzeb – będzie otwarta lub zamknięta. 

Jakie drzwi wybrać?

Wybierając drzwi przesuwne, mamy mnóstwo możliwości. Na rynku dostępne są bowiem zarówno drzwi pełne, jak i z przeszkleniami. Te pierwsze mają bardzo różne wypełnienie. Łatwo wybrać więc takie, które idealnie wpiszą się w aranżację danego pomieszczenia. Decydując się na podział dużego pomieszczenia na dwa mniejsze z wykorzystaniem drzwi przesuwnych, pamiętajmy, że te pełne najlepiej sprawdzą się, gdy po podziale w obu pomieszczeniach znajdzie się okno. Gdy w jednym z pomieszczeń nie będzie po podziale okna, lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie drzwi z przeszkleniami, aby do nowo wydzielonej przestrzeni docierało światło.

Drzwi przesuwne w szafach czy garderobach to rozwiązanie bardzo praktyczne. Ten rodzaj drzwi zajmuje bowiem bardzo mało miejsca. Okazuje się, że drzwi przesuwne sprawdzą się również wtedy, gdy chcemy jedno duże pomieszczenie podzielić na dwa mniejsze czy też wydzielić w nim na przykład kącik do pracy.

Kategorie: Poradnik

Dodaj komentarz