Drzwi przesuwne to świetny pomysł dla wszystkich, którzy nie mają zbyt wiele przestrzeni w swoim mieszkaniu. Nie zajmują niepotrzebnie miejsca, a jednocześnie pozwalają na oddzielenie od siebie dwóch pomieszczeń. Bardzo dobrze sprawdzają się między innymi między kuchnią a jadalnią.

Zalety drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne nie potrzebują zbyt wiele miejsca. Bez wątpienia jest to ich największa zaleta. Są więc idealne wszędzie tam, gdzie liczy się każdy centymetr powierzchni. Wykonuje się je na wymiar, co sprawia, że nie ma najmniejszych problemów z dobraniem odpowiedniej wysokości i szerokości skrzydła. Obecnie dostępne są dwa rodzaje drzwi przesuwnych: przesuwane na ścianę oraz chowane w ścianie.

Warto dodać, że drzwi przesuwne mają bardzo niskie progi. Z tego powodu są idealne do domów, w których mieszkają małe dzieci, osoby niepełnosprawne bądź starsze, które mają już trudności z poruszaniem się.

Dlaczego takie drzwi warto zamontować między kuchnią a jadalnią?

Decydując się na montaż drzwi przesuwnych między kuchnią a jadalnią, nie tylko nie zabieramy niepotrzebnie miejsca, ale zyskujemy możliwość manipulowania przestrzenią w zależności od potrzeby. Drzwi można zamknąć albo zostawić otwarte, optycznie powiększając wówczas nawet niewielką kuchnię. Kiedy gotujemy – smażymy na przykład mocno aromatyczne produkty – można zasunąć drzwi, chroniąc tkaniny znajdujące się w części jadalnej przed tłuszczem i przykrym zapachem. W przypadku gości drzwi można zostawić otwarte, nie tracąc z nimi kontaktu nawet na chwilę. Plusem takich drzwi między kuchnią a jadalnią jest także to, że bez trudu otworzymy je nawet wówczas, gdy nasze ręce będą zajęte talerzami z najróżniejszymi pysznościami.

Drzwi przesuwne na zamówienie

Rozważając zakup drzwi przesuwnych, najrozsądniej jest postawić na takie, które zostaną wykonane na zamówienie – https://www.komandor-krakow.com/oferta/drzwi-przesuwne/. Mamy wówczas pewność, że szerokość i wysokość skrzydła zostanie optymalnie dobrana do miejsca, w którym mają znaleźć się drzwi. Jednocześnie bez trudu wybierzemy kolor drzwi, a także materiał, z jakiego będą wykonane. Dostępne są różne rodzaje profili, na których montowane są takie drzwi. Ciekawą propozycją są na przykład te o zaokrąglonym kształcie, które idealnie sprawdzą się zarówno we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym, jak i tych, w których postawiono na styl rustykalny.

Drzwi przesuwne to doskonała alternatywa dla tradycyjnych modeli. Poleca się je między innymi do kuchni, która łączona jest z jadalnią. Nie tylko nie zajmą nam niepotrzebnie miejsca, ale pozwolą na kształtowanie przestrzeni w zależności od potrzeb.

Kategorie: Poradnik

Dodaj komentarz